Kiderült, milyen lesz Ocon és Bearman autójának a festése
Az amerikai istálló lerántotta a leplet arról, milyen lesz az autójuk fényezése.
Az F1 rajongói izgatottan várják a 2026-os idényt. Az előző szezon rendkívül izgalmas volt, csak az utolsó körben vált biztossá Lando Norris világbajnoki elsősége. A brit végül két ponttal előzte meg összetettben a négyszeres bajnok Max Verstappent.
Az új idényben már más szabályok lesznek érvényben, minden istállónak új autót kellett építenie. Az erőviszonyok könnyen megváltozhatnak, egyelőre megjósolhatatlan, hogy mely csapatok fognak profitálni a változásokból és melyek lesznek azok, amelyek nehezen veszik fel a lépést a többiekkel. A bukik szerint a McLaren, a Mercedes és a Red Bull a legesélyesebb arra, hogy győzelmekért harcoljon az idény elején.
Bár a Haas nem tartozik ezen csapatok közé, egyáltalán nem zárható ki, hogy egy-egy versenyen meglepetést fog tudni okozni a csapat pilótái közül Esteben Ocon vagy Oliver Bearman. Utóbbi több alkalommal is túlteljesítette a várakozásokat 2025-ben, számára 2026 az áttörés éve lehet, ha jó eredményeket tud felmutatni.
Gene Haas, a csapat tulajdonosa az autók festésének leleplezése alkalmával elmondta, komoly kihívást jelentett számukra is az, hogy versenyképesek maradjanak tavaly, miközben már az idei szezonra is kellett gondolniuk. Úgy véli, hogy az előszezon kiemelkedő fontosságú lesz abból a szempontból, hogy megértsék, miként viselkedik az autójuk, a pilótáknak és a mérnököknek pedig alkalmazkodnia kell a változásokhoz.
A VF-26-os jelzésű Haas festésében a fehér a domináns szín a piros mellett, a fekete pedig az autó kisebb részén jelenik meg. Hangsúlyos a Toyota Gazoo Racing (TGR) márkajelzése, amely ebben az évben a csapat névadó szponzora lesz.
Time to turn heads. This is the VF-26 🤩#HaasF1 #F1 pic.twitter.com/navqIquZeF
— TGR Haas F1 Team (@HaasF1Team) January 19, 2026
Ocon elmondta, hogy rendkívül izgatottan várja az új idényt. Állítása szerint érkezése óta több pozitív változás történt az istálló háza táján. Bízik abban, hogy az élmezőnyhöz fognak tudni tartozni és rendszeresen pontokért harcolnak majd. Bearman hozzátette, hogy szeretné ott folytatni, ahol abbahagyta, és az idény második felében mutatott erős teljesítménnyel szeretne előrukkolni az év elejétől.
Nyitókép: Pixabay
